Obliczanie raty kredytu hipotecznego

kalkulator-kredytowy-hipoteczny

Nie trzeba nikomu dwa razy powtarzać, że urządzenie się we własnym mieszkaniu to olbrzymi wydatek. A przecież jeszcze większym jest w ogóle wejście w posiadanie domu czy mieszkania.
Każdemu z nas marzy się jeden kredyt na zakup działki, najlepiej dużej, stosunkowo daleko od sąsiednich, otoczonej jakimś urokliwym kawałkiem lasu.
Nieliczni szczęściarze na własnej działce mogą mieć nawet strumyk. Jednak rzeczywistość dla wielu z nas nie będzie taka łaskawa, i nawet, jeśli będziemy już mieli działkę w miejscu, które idealnie odpowiada naszym marzeniom to czeka nas bój z bankiem o kredyt na budowę domu.

Ten wydatek może być jeszcze większy od zakupu parceli, wszystko bowiem zależy od projektu, według którego chcemy budować nasz wymarzony dom.

Oczywistością jest, że niestety banki odmówią nam kredytów na baśniową siedzibę królewską, ale jakiś całkiem przyzwoity dom powinno się udać wybudować (oczywiście wszystko zależy od tego jaką ratę kredytu hipotecznego wyliczy nam bank i czy będzie Nas na nią stać).

Tak więc chyba jasno widać, że kredyt budowlany jest takim zastrzykiem gotówki, którego tak czy owak będziemy potrzebowali, niezależnie od tego, jak niewygórowane byłyby nasze marzenia. Niemniej jednak budowa domu to bardzo poważna inwestycja i sfinansowanie jej samodzielnie jest niewykonalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *